Český den proti rakovině – od paní Klučkové

Český den proti rakovině

Už 21. ročník celostátní veřejné sbírky proběhl 10. května tohoto roku v boji proti rakovině.

Žluté kytičky, letos s modrou stužkou, nabízeli dobrovolníci v celé republice občanům za 20 Kč.

Vybraná finanční hotovost se rozdělí na výzkum léků, nákup potřebné techniky, prevenci a pomoc nemocným spoluobčanům.

Náš Klub stomiků H.B. ILCO se do této akce samozřejmě zapojil. Příprava vyžadovala hodně velkou dávku úsilí. Bylo potřebné zvážit, jaké množství kytiček jsme schopní udat, kde seženeme dobrovolníky ochotné k prodeji a kolik?????

Náš Klub stomiků H.B.ILCO byl založen tohoto roku a tak nemáme zatím zkušenosti. O to náročnější to pro nás bylo.

Největší podíl na přípravě odvedla stomická sestra a předsedkyně klubu paní Hana Brabcová se svou kolegyní Vendulkou Vodičkovou. Díky dobrým vztahům s vedením SZŠa VOZŠ v Havlíčkově Brodě a paní učitelkou Mgr. Evou Křišíkovou se podařilo dát dohromady několik skupin ze žaček ochotných k prodeji. Připojil se Svaz žen ze Světlé nad Sázavou, a díky paní Marii Rauerové, prodaly mnoho kytiček. Pomáhala i Paní Skálová a paní Klučková. Prodej kytiček probíhal také v Pasáži Lucerna v Havl. Brodě.

10. května ráno celá akce začala a již v poledních hodinách bylo prodáno 1000 kytiček.

Zájem ze strany veřejnosti byl opravdu veliký, což jsme ani nepředpokládali a tak máme zkušenost pro následující ročníky.

Lidé na boj proti zákeřné rakovině opravdu slyší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *