Zakládá se Klub stomiků při nemocnici v Havlíčkově Brodě

Zakládá se Klub stomiků při nemocnici v Havlíčkově Brodě

     Při nemocnici v Havlíčkově Brodě se od nového roku 2017 založí Klub stomiků. V rámci přípravy se dne 11. října 2016 konalo první setkání pacientů kteří mají stomii a kteří díky tomuto handicapu museli přizpůsobit svůj každodenní způsob života. Ne každý člověk se s touto pooperační realitou dovede vyrovnat. Po odchodu z nemocnice do domácí péče potřebuje i nadále pomoc a radu odborného personálu, jak při ošetřování stomie tak s problémy spojené se získáváním  stomických pomůcek.

V nemocnici Havlíčkův Brod funguje stomická poradna na oddělení septické chirurgie již 17 let. Celou tu dobu se jí věnovala stomická sestra paní Věra Nováková, která se jako host této první schůzky zůčastnila.

Klub stomiků vzniká za velké podpory vedení nemocnice a společnosti ILCO. Jako hosté byly také přítomny paní Ing. Marie Ředinová předsedkyně dobrovolného sdružení stomiků, dále paní PhDr Lada Nováková, náměstkyně   ošetřovatelské péče a vrchní sestra chirurgie paní Marie Kafková. Vedení nemocnice poskytlo pro toto setkání prostory a malé občerstvení. Drobná kulturní vložka dodala této akci slavnostní ráz.

S myšlenkou založit klub stomiků,  přišla stomická sestřička paní Hana Brabcová.

Jaké bude poslání klubu? Především se bude věnovat problematice stomií a jejich ošetření, problematice stravování i úhradě zdravotních pomůcek pojišťovnami. Nachystaná je přednáška lékaře specialisty, přednáška odborného psychologa a konzultace se stomickou sestřičkou. Přínosem setkávání se v klubu bude jistě i možnost vyměňování si zkušeností mezi členy klubu.

Nastíněním programu Klubu stomiků první schůzka skončila a přítomní byli pozvání na zakládající schůzi, která je připravena 1. února 2017.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *