Havlíčkův Brod 3.10.2018

Předsedkyně klubu paní H.Brabcová  zahájila den stomiků našeho klubu v zaplněné zasedací místnosti  havlíčkobrodské nemocnice.

 Po uvítání hostů a všech zúčastněných jsme minutou ticha uctili památku členky výboru našeho klubu paní Ivanky Klučkové. 

Do výboru klubu stomiků byl zvolen nový člen pan Jan Friml. 

Velmi zajímavou přednáškou zaujala docentka klinické psychologie,profesorka ,doktorka Laura Janáčková, autorka několika knih o lidských vztazích. Kladla důraz především  na psychiku , rodinné zázemí pacientů, což je velmi důležité pro brzké uzdravení a zařazení zpět do společnosti. Věříme a přejeme si, aby paní profesorka mezi nás opět zavítala. Dalším velkým přínosem byla přednáška Mudr. Štefana Šušky , Dokonale připravený Mudr. Štefan Šuška s velmi lidským přístupem k pacientům ,názorně vysvětlil význam a průběh vyšetření kolonoskopie, včetně promítání.

Paní Marie Rauerová připravila pro stomiky s ZTP žádosti o Euroklíč, který lze využít nejen v ČR ale i řadě zemí EU. Celou akci dokumentoval šéfredaktor týdeníku Cesta vysočinou , v následujícím vydání vyšel článek včetně fotografií setkání stomiků v HB. Děkujeme  přednášejícím , hostům, Hance a Marušce za vynikající domácí koláčky a cukroví.

Těšíme se na příští setkání 6.12.2018  městské radnici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *