Setkání stomiků okresu Havlíčkův Brod

Stomici mají svůj den – od tímto motem se v areálu havlíčkobrodské nemocnice konalo setkání členů „Klubu stomiků“. V pátek 1. září nám počasí nepřálo. Od rána silně pršelo, bylo chladno a členové výboru klubu měli pochybnosti o účasti. Ukázalo se však, že nervozita byla zbytečná. Tak jak se čas blížil ke třinácté hodině, tak se postupně plnila zasedací místnost lidmi. Účast byla stoprocentní a navíc přišli noví zájemci o členství v klubu.
Probíhala prezentace a každý zaevidovaný člen obdržel průkaz člena klubu s natištěnou pozvánkou s datem dalšího setkání. Na upravených stolech čekalo a každého chutné malé občerstvení a nabízela se káva.
Předsedkyně klubu, stomická sestřička paní Hana Brabcová všechny přivítala, zvlášť hosty, kterými byli paní Bc Ivana Mojzyšková místostarostka Havlíčkova Brodu, primář gynekologie Mudr Pavel Antonín a bývalá stomická sestřička paní Věra Nováková.
Následně se slova ujala paní Marie Rauerová, aby informovala o připravovaných akcích klubu. Příští plánované setkání, které proběhne 30. listopadu v sále staré radnice je pojato jako Mikulášské odpoledne. Z přítomných členů se za všeobecného veselí vybíral Mikuláš, čert a anděl. Byli jsme vyzváni, aby si každý sebou donesl nějakou drobnost jako dárek a ty pak budou během setkání nadělovány.
Další informace se týkala připravované společné návštěvy divadelního představení v Jihlavě. To nejenže je ochotno poskytnout slevu na představení, ale nabídlo i svůj autobus k přepravě do Jihlavy a zpět. Členové klubu si na tuto akci mohou pozvat členy rodiny, nebo přátele.
Poslední informace se týkala připravovaného rekondičního pobytu v hotelu Mas Sezimovo ústí. Ten by se měl uskutečnit v příštím roce. Účast je nabídnuta rovněž nečlenům klubu. Navíc nadace ČEZ připravila akci „Pomáhej pohybem s mobilní aplikací EPP“. Máme množnost sbírat za pohyb body, které pak budou vyměněny za peníze. Takto získané finanční prostředky by se pak rozdělily mezi zájemce o rekondiční pobyt jako částečná úhrada.
Program pokračoval vystoupením pana Martina Práška Dis z občanské poradny. Povídání o práci této organizace a jejich možnostech pomoci lidem v těžkých životních situacích. Vystoupení bylo velice zajímavé, podané vtipnou, neotřelou formou.
Zvlášt´ pro všechny vyly informace o právech a možnostech jejich využití držitelů průkazu ZP, ZTP a ZTPP.
Velké pozornosti se těšilo vystoupení zástupkyně firmy Dansac. Tato firma se zabývá distribucí stomických pomůcek. Paní Michaela Kmošková nám předvedla celou škálu současných pomůcek a upozornila nás hlavně na novinky.
Před krátkou přestávkou se s námi rozloučila paní starostka Mojzyšková a ubezpečila nás, že s pomocí města můžeme počítat.
Po přestávce pokračoval program velice milým setkáním s paní Verou Finou. Napsala
pro stomiky několik krásných knih na základě vlastní zkušenosti. Půlhodina autorského čtení z její knihy Máma si všechny získala. Navíc paní Vera přinesla sebou další knihy, tentokrát psané pro děti.
Na závěr pan Mudr Václav Pěkný pohovořil o dispenzarizaci po operaci střev a nabídl volný přístup do jeho ordinace komukoliv, kdo jeho pomoc bude potřebovat.
Bylo to moc pěkné a vydařené setkání. Zase jsme se více poznali a pomalu se vytrácel počáteční ostych. Budeme se těšit na shledanou 30. listopadu na Mikulášském setkání.